Pure Enzyme & Fiber

Tejérzékenyeknek


Vízben oldódó és nem oldódó rostokat, valamint laktáz tejcukorbontó enzimet, és prebiotikumokat tartalmaz, ezen egyedi kombináció elősegíti az emésztés javítását és a bevitt tápanyagok felszívódása hatékonyabban optimalizálja a zsír és szénhidrát anyagcseréjét. Sikeresebbé teszi a test-zsír-százalék csökkentését, javítja a bélflóra minőségét, mely maximálisan befolyásolja a tápanyagok hasznosulását. Emellett csökkenti az éhségérzetet, így elősegítve a kalóriabevitel redukcióját.



A tejcukor érzékenység globális jelenség: az emberiség 75%-a nem képes megemészteni, holott a tejben és a tejalapú élelmiszerekben többnyire megtalálható.

A tejcukor érzékeny emberek számára tökéletes megoldást nyújt a termékben található laktáz enzim, melynek segítségével mellékhatások nélkül fogyaszthatnak tejcukrot tartalmazó készítményeket azok akiknek laktózemésztési nehézségeik vannak

A fentiek alapján mindenki számára rendkívül fontos a rostok, enzimek és prebiotikumok fogyasztása!

A napi rostfogyasztás optimális mennyisége 25-35 g.

Felhasználási útmutató:

Keverjen 1 adag (10g) pure enzyme & fiber sticket tejes turmixába és lehetőleg este a vacsora pótlásaként fogyassza, vagy megfelezve (2x 5g)-ra az adagot reggel és este étkezés előtt használja, főleg ha tejkészítményt tartalmaz az étel.

Figyelmeztetés: a termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot! Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!

Összetevők: zabrost, búzakorpa, inulin (cikóriából származó), almarost, bambuszrost, papain enzim, bromelain enzim, narancs enzim laktáz enzim.

Tápérték adatok:

1 stick (10 g). Tápérték adatok 100g-ban: energia: 765 kj/188 kcal. zsír: <0,5 g, amelyből: telített zsírsavak: 0 g. szénhidrát: 5 g amelyből: cukrok: <0,5 g, keményítő: 4 g. rost: 73 g. fehérje: 2,8 g. só: 1 g.

Tápérték adatok egy adagban (10 g): energia: 69 kj/17 kcal. zsír: <0,5 g, amelyből: telített zsírsavak: 0 g. szénhidrát: 0,5 g. amelyből: cukrok: <0,5 g, keményítő: 0,4 g. rost: 7,3 g.

fehérje: 0,3 g. só: 0,1 g. Hatóanyagok 100g-ban: papain: 20 mg, bromelain: 20 mg,

laktáz enzim: 20 mg, inulin: 10 g. Hatóanyagok egy adagban (10 g): papain: 2 mg,

bromelain: 2 mg, laktáz enzim: 2 mg, inulin: 1000 mg.

Minőségét megőrzi: (nap/hó/év) lásd a tasakon jelzett időpontig.

Tárolási feltételek: 5°c és 30°c közötti hőmérsékleten, közvetlen hőtől, napfénytől és nedvességtől védett helyen tárolandó. Felbontás után ne tárolja 6 hónapnál tovább.

Allergén információ: nyomokban tejet, szóját, mogyorót tartalmazhat.

 

Pure Enzyme & Fiber - 10 g

 

Összetevő magyarázat:

Vízben oldódó és nem oldódó rostokat, valamint laktáz tejcukorbontó enzimet, és prebiotikumokat tartalmaz, ezen egyedi kombináció elősegíti az emésztés javítását – a bevitt tápanyagok felszívódása hatékonyabban optimalizálja a zsír és szénhidrát anyagcseréjét. Sikeresebbé teszi a test-zsír-százalék csökkentését, javítja a bélflóra minőségét, mely maximálisan befolyásolja a tápanyagok hasznosulását. Emellett csökkenti az éhségérzetet, így elősegítve a kalóriabevitel redukcióját.

Vízben oldódó rostok zselésítő tulajdonsággal rendelkeznek, így az ételek egy része könnyebben juthat el a bélrendszer megfelelő helyére. Csökkentik a koleszterinszintet, illetve a vércukorszint hirtelen megugrását az étkezéseket követően. Jótékonyak a zsír, és szénhidrát-anyagcserére, valamint közvetve a bélfalak nyálkahártyáira. Fertőzések, hasmenés esetén megkötik a baktériumok termelte méreganyagokat, így gyorsabb gyógyulást biztosítanak.

Vízben nem oldódó rostok a vizet megkötik, de nem oldódnak fel benne, hanem felduzzadnak. Így segítenek a vastagbél adott szakaszának teljes kitöltésében, ezáltal a béltartalom hatékonyabb továbbjutásában, fontos szerepük van a gyakoribb könnyebb salakanyag ürítésében. Étkezések után a megduzzadó rostanyag könnyen eltölti a beleket, jóllakottság-érzést nyújt, miközben az elfogyasztott tápanyag egy része emésztetlenül távozik. Ennek következtében hatékonyan csökken az elhízás veszélye.

 

Zabrost :

Rendszeres fogyasztása különösen ajánlott fogyókúrázóknak, tisztító kúrákhoz, cukorbetegeknek, sportolóknak, az emésztőrendszer működésének szabályzására, betegségek megelőzésére és mindenkinek, akinek fontos szervezete egészségének megóvása.

Megfigyelések szerint azok a népcsoportok, akik sok teljes kiőrlésű gabonát és zöldséget esznek, ritkábban szenvednek emésztőrendszeri betegségekben. Ezzel szemben a finomított, rostszegény, de szénhidrátban gazdag élelmiszert fogyasztó emberek között sok civilizációs betegség alakult ki (magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás, emésztőszervi és érrendszeri betegségek).

Az élelmi rostok elősegítik a normál bélműködést, annak megfelelő ritmusát, és hozzájárulnak a teltségérzet kialakulásához. Az élelmi rostok, az egészséges táplálkozás részeként hozzájárulhatnak a szív és a keringési rendszer egészségének megőrzéséhez.

 

Búzakorpa :

A búzakorpa fontos kiegészítője a fogyókúrának és a diétának, ugyanakkor szabályozza a bélműködést, ráadásul kiváló magnéziumforrás. Élelmi rostokban gazdag, nagy része azonban nem emészthető poliszacharidokból áll. A poliszacharidok fontosak a szervezet számára, mivel jó hatással vannak az anyagcserére, elősegítik a bélműködést, és hozzájárulnak az éhségérzet csökkenéséhez. A búzakorpa fogyasztása kifejezetten ajánlott a székrekedés és az aranyér-bántalmak kezelésére. A búzakorpa e mellett csökkenti a vastagbélrák kockázatát, szabályozza a vércukorszintet, csökkenti a vérzsírszintet, mérsékli az epekőképződést, és jótékonyan hat a szívműködésre.

 

Inulin( cikóriából származó):

Az inulin elsősorban az örménygyökérben, a cikóriában és a csicsókában megtalálható poliszaharid, azaz összetett cukor. Tulajdonképpen egy olyan vízben oldódó és hosszú fruktóz láncokból álló növényi rostról van szó, mely édes ízének köszönhetően kiváló cukorpótló, sőt még egészséges is: az inulin prebiotikumként hozzájárul a jótékony bélbaktériumok szaporodásához, ezáltal helyreállítja és fenntartja a bélflóra egyensúlyát.

Bár az inulin az emberi szervezet számára megemészthetetlen, mégis kitüntetett szerepet kap egészségünk megőrzésében. Mivel jótékonyan befolyásolja az anyagcserét és csökkenti a gázok képződését számos étrend-kiegészítőben alkalmazzák. A bélflórában képes megemelni a bifidusz baktérium szintjét, miközben csökkenti a káros baktériumok számát. Mivel édeskés ízű, ráadásul nem befolyásolja a vércukorszintet sem, a cukorbetegek számára is mellékhatások nélkül használható cukorpótló.

 

Miért egészséges az inulin

• Megnöveli a jótékony –probiotikus– baktériumok számát

• Javítja a kalcium, a vas és a magnézium felszívódását

• Nem emeli meg a vércukorszintet, ugyanakkor kiváló cukorpótló, ezért a diabéteszesek is fogyaszthatják

• A vérszérumban hígítja a koleszterin és a trigliceridek koncentrációját, szabályozza a koleszterin szintjét

• Óvja a vastagbelet a rákos megbetegedésekkel szemben

• Növeli a széklet mennyiségét és gyakoriságát, megszünteti a székrekedést

• Helyreállítja a bélflórát

 Az inulin prebiotikus tulajdonságú, azaz olyan táplálék, amelyet szervezetünk nem képes megemészteni, ugyanakkor táplálékul szolgál a bélflóra hasznos baktériumai számára. Nem szívódik fel a vékonybélben, a baktériumok hatására csak a vastagbélben indul erjedésnek. Az inulin hatása, hogy megnöveli a jótékony bifidusz baktériumok és a laktóbacilusok számát. Ezek rendkívül fontosak egészségünk szempontjából, hiszen segítik a tápanyagok felszívódását. Prebiotikumként az inulin stimulálja ezeknek a baktériumoknak a szaporodását, miközben jelentősen csökkenti a koleszterin felszívódását. További hatása, hogy a gyomorban megemeli a szabad zsírsavak szintjét, az inulinnak köszönhetően a szervezet könnyebben és nagyobb mennyiségben hasznosítja a kalciumot, a vasat és a magnéziumot. Összességében elmondható, hogy az inulin segítségével visszafordítható a bélflóra károsodása, így megszüntethetők az emésztési panaszok, sőt akár a bélrendszerben kialakuló daganatok is elkerülhetők. Érdekesség, hogy az inulin a magas koleszterin érték esetében a koleszterin, míg normál koleszterinszintnél a trigliceridek mennyiségét csökkenti. Ráadásul meggátolja a májat abban, hogy szintetizálja a koleszterint, amely ezért átcsoportosul és könnyebben kiürül.

 

Almarost:

Az almarost a növények azon csoportjába tartozik, melyek bár nem emésztődnek meg, mégis rendkívül fontosak a test megfelelő működésének biztosításában.

Legfontosabb jellemzői:

-csökkenti a zsírszövet mennyiségét
-megszabadítja a testet a toxinoktól és nehézfémektől
-helyreállítja a bélflórát

Az almarost hatása:

Mivel a rost könnyen magába szívja a nedvességet, nagyban csökkenti az étvágyat. Ez lehetővé teszi, hogy táguljon a gyomrod, és ez által csökkenti az éhségérzetet, mivel lelassul a tápanyagok szállítása.

Csökkenti az ételek felesleges kalóriatartalmát – az almában található pektinek az emésztőrendszerben egy vízálló szűrőt formálva akadályozzák meg a felesleges glükóz felszívódását, melynek eredményeképp a test kevesebb energiához jut, így nem történik hirtelen emelkedés a vércukorszintben.

Segít az emésztőrendszeri panaszokon: mivel a szövetek vizet szívnak fel, megnövekszik a béltartalom mennyisége, amely segíti az emésztetlen ételek kiürítését. Ez pedig hozzájárul a bélműködés helyreállításához. Ezzel egy időben a rostok segítenek fenntartani a bélflóra egyensúlyát, szintén segítve az emésztés megfelelő működését.

 

Bambuszrost:

Allergén mentes, természetes rostforrás, hozzájárul a belek megfelelő működéséhez.

A bambuszrost a vizet megköti, de nem oldódik fel benne, hanem felduzzad. Így segít a vastagbél adott szakaszának teljes kitöltésében, ezáltal a béltartalom hatékonyabb továbbjutásában, fontos szerepe van a gyakoribb és könnyebb salakanyag ürítésében. Étkezések után a megduzzadó rostanyag könnyen eltölti a beleket, jóllakottság-érzést nyújt, miközben az elfogyasztott tápanyag egy része emésztetlenül távozik. Ennek következtében hatékonyan csökken az elhízás veszélye. A fel nem szívódó rost, ezért kitűnően beilleszthető a fogyókúrázók, cukorbetegek és paleozok étrendjében is.

A bambuszrost egy liszt állagú egyedülálló alapanyag, melyet a konyhaművészet is felfedezett magának, duzzadóképessége miatt vizet szív magába, ezért a tészták készítésénél térfogatnövelő hatású.

 

Papain enzim:

A papain, amely a legfontosabb és legerősebb hatású enzimje a papayának a pepszint és a pankreatint meghaladó mértékben segíti az emésztést. Hatékonyságát a belekben uralkodó aktuális kémhatás (pH) nem befolyásolja hátrányosan. A papain lebontja az elfogyasztott hús rostjait is, előkészítve azt az emésztéshez. Ez indokolja a papaya fogyasztásának fontosságát a húsevők széles tábora számára, ugyanakkor a vegetáriánusok emésztési folyamatára is kifejti jótékony hatását.

A szakemberek a papaint, mint a legerősebb fehérje emésztő enzimet tartják számon. Ez az enzim saját súlyának 35-szörösét kitevő hús megemésztését teszi lehetővé. Ez elsősorban azoknak fontos, akik fehérjebontó-enzimtermelés elégtelenségben, vagy gyomorsavhiányban szenvednek, mivel a fehérje emésztéshez szükséges pepszin a gyomorban csak savas közegben fejti ki hatását. A gyomor normális savasságának előfeltétele a megfelelő szintű sósavtermelés, amely nagyon sok embernél nem kielégítő mértékű. Számukra az egészséges, jó emésztés kézenfekvő módja a rendszeres papaya fogyasztás. Az elégtelen fehérjeemésztés már önmagában is alacsony energiaszintet, a szervezetben önmérgező és egyéb nem kívánatos folyamatokat eredményezhet és egy sor betegség, pl. székrekedés, köszvény, cukorbetegség, magas vérnyomást stb. hátterében állhat.

A papain enzim kiválóan alkalmas az élő szövetek és a bélfalak megtisztítására minden nem oda való anyagtól, túlzott mennyiségű nyálkáktól, vagy elhalt szövetekből. Ugyanakkor az élő szöveteket semmilyen módon nem károsítja és jelenléte az emésztőrendszerben elengedhetetlenül szükséges.

 

Bromelain enzim:

Az ananász hatóanyaga a bromelain nevű enzim, mely képes lebontani az általunk elfogyasztott táplálék többségét és az elhalt szöveteket. A bromelain néhány perc alatt saját tömegének többszörösét képes lebontani. Ennek köszönhető az emésztést elősegítő és gyomorvédő hatása, mely az emésztési problémában szenvedők számára kiváló.

A bromelain továbbá igen erős antioxidáns, és az általános egészség megőrzése mellett az ananász fogyasztása javasolt szénanáthában, köszvényben, vagy ízületi gyulladásban szenvedők számára is.

A bromelain egy fehérjebontó enzim, melynek további jótékony hatása a gyulladások csökkentése, valamint elősegíti a szöveti regenerációt.

Érdekessége ennek az enzimnek, hogy olyan fehérjebontó, mely anélkül szívódik fel az emésztőrendszerben, hogy megváltozna közben a szerkezete. A papajában található papainhoz hasonlóan lebontja az állati és emberi fehérjéket. Ezeknek a proteolitikusnak nevezett enzimeknek gyulladáscsökkentő és sebgyógyulást serkentő hatásuk van, továbbá ödéma esetén is segítséget jelenthetnek. A bromelain tehát gyulladásgátló hatású, s mivel gyorsítja a szövetek regenerálódását, ezért sportsérüléseknél is szerepe van. Igen hatékonyan segít a rándulással, húzódással, zúzódással, izomsérülésekkel járó fájdalom és duzzanat csökkentésében, valamint mérsékli a szöveti gyulladást, az ödémát. A műtétek utáni lábadozást is hasonlóan segíti, lerövidítheti a gyógyulás idejét, csökkenti a műtét utáni fájdalmat, duzzanatot. Különösen az orr- és melléküregek műtétei után ajánlják. Gyorsítja az anyagcserét, ezenkívül azon sportolók számára is előnyös lehet, akiknek fontos a bevitt fehérje hasznosulásának mértéke.

 

Narancs enzim:

A rendkívül alacsony kalóriatartalmú gyümölcs rostjai megkönnyítik és felgyorsítják az emésztést, a benne található pektin pedig gátolja a zsírok és a koleszterin felszívódását, így csökkenti a vér koleszterin szintjét. A fogyasztás utáni 3-4 órában nagymértékben csökkenti az éhségérzetet is. A narancs mindemellett méregteleníti a szervezetet, biztosítja a folyadékháztartás egyensúlyát, így gyorsan megszünteti a folyadék-visszatartás során fellépő puffadtságot.

 

Laktáz enzim:

A laktáz egy hagyományos enzim, mely a legtöbb ember vékonybél nyálkahártya sejtjeiben megtalálható. Sajnos azonban a laktáz nem mindenki szervezetében található meg elégséges mennyiségben, ami nehézkessé, ha nem lehetetlenné teszi számukra a tej megemésztését. Az emésztetlen tejcukor ozmotikus hatása révén a vízfelszívódás egyensúlyát megbontva vizet "szív" a bél lumenébe, ami hasmenéssel jár. A kettős cukormolekulákat a bélben található baktériumok bontják el, ennek révén savak és gázok képződnek. A laktóz intoleranciában szenvedők ezért gyakran küzdenek olyan tünetekkel, mint a gyomorgörcs, a bélgázok, és a hasmenés.

 

Mi a laktóz?

A laktóz, a tejtermékekben – főleg a tejben, joghurtban és fagylaltokban – előforduló tejcukor megemésztéséhez elengedhetetlen.

A tejcukor (laktóz) két egyszerű cukormolekulából áll. Egy szőlőcukor (glükóz) és egy galaktóz összetevője van, ezt kémiai kötés kapcsolja össze. Ennek a kapocsnak az áthasítását, lebontását végzi a bélben a laktáz enzim. Amíg a kettős cukormolekula a bél hámsejtjein nem tud átjutni, addig az egyszerű cukrok képesek erre, így fel tudnak szívódni, eljutnak a vérbe. A felszívódott szénhidrátok a szervezet számára fontos energiaforrást jelentenek, mivel a szőlőcukor azonnal hasznosítható. A laktózmolekula másik komponense, a galaktózmolekula viszont majd csak a májban alakul át glükózzá, így hatása később érvényesül.

 

A laktáz adagolás és a fogyasztás módja

A laktóz intoleranciával számos módon együtt lehet élni. A laktózmentes tej és a laktáz tejhez való adagolása egyaránt működőképes megoldást jelentenek.

A szükség szerint szedett laktázt az előtt az étkezés előtt fogyasszuk közvetlenül, amelyik laktózt fog tartalmazni. A laktóz intolerancia mértéke egyénenként változik, így a fogyasztandó laktáz mennyisége is egyénfüggő.

A laktázt a következő tünetek felmerülése esetén alkalmazzák a laktóz intoleranciában szenvedők: hasmenés, emésztési zavarok, gyomorégés, és irritábilis bél szindróma.

A laktáz biztonságos, és nem produkál mellékhatásokat.